start

Blog

Galeria

facebook

Autorka programu Anna Rattenbury

Autorka programu Anna Rattenbury

zoom

O autorce

Autorką programów Musical Babies i Musical English jest Anna Rattenbury, z wykształcenia filolog angielski (NKJO w Cieszynie, UMK w Toruniu) w wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języka angielskiego dzieci i dorosłych, oraz metodyka (Linguarama Polska). Bardzo dużą rolę w wykorzystaniu praktycznej wiedzy metodycznej w nauczaniu dzieci miała praca w Chinach w latach 1995-96 z ramienia brytyjskiej organizacji VSO jako metodyk kształcący przyszłych nauczycieli języka angielskiego do pracy w szkołach podstawowych, oraz współpraca z jednym z przedszkoli.

To właśnie doświadczenie zaowocowało zmianą podejścia do nauczania języka angielskiego w wieku przedszkolnym i stworzenie ram programu wykorzystującego rytm i muzykę w procesie asymilacji języka przez dzieci. Ostateczna decyzja o nauczaniu dzieci jeszcze młodszych niż 3-4 latki została podjęta podczas przerwy w nauczaniu związanej z wychowywaniem dwóch córek, Julii (ur. 2000 r) i Natashy (ur. 2003 r), oraz rocznym pobytem w Bahrajnie. Obie metody w efekcie zostały ?przetestowane? na własnych dzieciach.

Pierwsze zajęcia Musical Babies odbyły się w Warszawie w grudniu 2003 roku. Od tego momentu Anna Rattenbury zajmuje się wszystkimi aspektami zajęć Musical Babies i Musical English, w szczególności wprowadzaniem nowych zabaw, piosenek i róznorodnych materiałów używanych podczas zajęć. Zajmuje się także osobiście szkoleniem osób prowadzących bezpośrednio zajęcia we wszystkich ośrodkach franczyzowych.